Family

sesje rodzinne

Sesje rodzinne – dlaczego warto?

Sesja rodzinna to niesamowita pamiątka, która zostanie z Wami na lata. To też okazja do tego by spędzić miło czas w gronie najbliższych. A dla najmłodszych to okazja do dobrej zabawy.

To właśnie podczas takiej sesji staram się uchwycić Wasze emocje, pokazać łączące Was więzi, ciepło, którym otaczają się członkowie kochającej się rodziny. To też super okazja do pokazania kilku pokoleń razem.

Każdy etap życia rodzinny jest zupełnie inny. Począwszy od dnia narodzin Waszych pociech po dni, w których dzieci stają się nastolatkami i szykują się do odlotu z rodzinnego gniazda. Czas szybko ucieka, a jedną z możliwości zatrzymania pięknych chwil na dłużej jest zapis zdjęć na fotografiach.

Gdzie odbywa się sesja rodzinna?

Rodzinna sesja zdjęciowa może odbywać się w dowolnym miejscu. Rodziny najczęściej wybierają plener na zrobienie takiej sesji, ale świetnym pomysłem jest również zorganizowanie sesji w waszym domu, gdzie wszyscy czują się swobodnie. Inną opcją jest zrobienie sesji w wynajętym studio. 

 

Wielopokoleniowa sesja rodzinna – czemu nie!

Jednymi z najbardziej wyjątkowych są wielopokoleniowe sesje rodzinne. To czas, gdy spotyka się razem kilka pokoleń. Taka sesja to też niezwykła pamiątka dla dziadków – gwarantuję, że zdjęcia z takiej sesji będą zajmowały w ich domu zaszczytne miejsce.

Kiedy wykonać taką sesję?

Dobrą okazją do wykonania takich zdjęć są rocznice ślubu, szczególnie, gdy taka rocznica ślubu przypada seniorom. Niektórzy decydują się na wykonanie takich zdjęć, gdy rodzina powiększa się o członków kolejnego pokolenia – tak by dziadkowie mogli mieć zdjęcia z wnukami i prawnukami. Pamiętajcie : każda okazja jest dobra, a rodzinna wielopokoleniowa sesja lifestyle będzie niesamowitą przygodą.

Jak ubrać się na sesję rodzinną?

Nie ma konkretnych zasad i wytycznych, które decydują o ubiorze podczas takiej sesji, jednak co do zasady: „less than more”, czyli „mniej znaczy więcej” polecam wybrać stroje wygodne i spójne kolorystycznie, utrzymane w podobej tonacji. Jeśli lubimy kolory – super! Najlepiej sprawdzają się stylizacje w 2-4 kolorów. Niespójne wzory, nadruki – to niestety nienajlepsze rozwiązanie. Jeśli nie wiecie czy dana stylizacji będzie ok – pomogę 🙂 Możecie również sami rozłożyć garderobę na łóżku i sprawdzić czy stylizacje członków rodziny do siebie pasują.
Ważne jest również by dobrać strój do miejsca, w którym będzie odbywać się sesja.

I pamiętajcie : najlepsze dopełnienie stylizacji zawsze stanowi uśmiech 🙂